Psikolojik Danışmanlık

Araştırmalar, çalışan nüfusumuzun %3’ünün bugün değişime hazır olduğunu gösteriyor. Kimisi için bu ihtiyaç pozitif bir yerden geliyor: daha kaliteli bir hayat için kilo verme isteği, daha enerjik hissetmek için spor alışkanlığı kazanma arzusu, kendini geliştirmek için düzenli mesleki okumalar yapma rutini edinmek gibi. Kimileri için ise daha negatif, yaşam döngüsünde bulundukları yerden kaynaklanan sorunlar sonunda bir değişim ihtiyacı baş gösterebiliyor. Evlenme hazırlıkları, hamilelik, boşanma, evdeki bir bireyin bakımından sorumlu olma ya da benzer zorluklar bireyin “iyi olmamasına”, dolayısı ile de işe de odaklanamamasına sebep oluyor. Böylelikle bir sarmal tetikleniyor. İyi olmadığım için en çok zamanımı geçirdiğim işte de iyi olamıyorum, işe olan bağlılığım azalıyor, genel olarak esenlikten daha da uzaklaşıyorum. Sonra tekrar başa dönüyorum. Her iki durum için de gereken ne? İhtiyaca yönelik, bireysel bir çözüm. Psikolojik destek tam da bu: telefonla, app üzerinden görüntülü görüşme ya da yerinde bire bir danışmanlık.

Psikolojik danışmanlık ile çalışanlarınızın potansiyeline ulaşmalarına destek olursunuz.

  • İngiltere Hükümeti tarafından yapılan bir araştırma, İngiltere’de çalışanların %14 ünün yani her altı çalışandan birinin psikolojik sağlık problemleriyle boğuştuğunu söylüyor. İş yerinde kendini sıklıkla gösteren bu durum, çalışanların motivasyonunu ve performansını da olumsuz etkiliyor.
  • Bunun yanı sıra, Willis Towers Watson’s şirketi, Türkiye’de her on çalışandan yaklaşık üçünde şiddetli stres, anksiyete veya depresyon sorunu görüldüğünü belirtiyor. Bu tip problemler, “yürütücü işlevler” olarak adlandırdığımız ve iş yaşantısında ihtiyaç duyduğumuz, odaklanma, planlama gibi becerileri de olumsuz etkiliyor.
  • Amerika’da bir araştırma ise, psikolojik sağlık adına harcanan her 1 doların, 4 dolarlık bir sağlık ve verim artışı olarak geri döndüğünü söylüyor.

Danışmanlıkla yaşam döngüsündeki negatif olayların çözümlenmesi ya da gelişim için proaktif bir destekle çalışanlarınıza kendi en iyileri olabilmeleri için bir platform sağlarsınız.

Actifit ile Psikolojik Danışmanlık Hizmeti

Actifit ile çalışanlarınıza esenliğin sekiz dikeyini kapsayan konularda destek olursunuz. İşte çalışanlarınıza destek sağlayabileceğiniz bazı konu başlıkları:

  • Sosyal İlişki Danışmanlığı
  • Ebeveyn-Çocuk Danışmanlığı
  • Duygu Yönetimi
  • Zaman Yönetimi Danışmanlığı
  • Kişisel Gelişim
  • İş hayatı ve bireysel hayat arasındaki denge

Psikolojik danışmanlık hizmetlerini, birden fazla platformla sağlayabilirsiniz. Danışanlar, danışmanlara Wellbees web platformu veya uygulaması üzerinden yazarak, telefonla ya da görüntülü aramayla ulaşabilir. Ayrıca danışmanlarımız, ofislere giderek yerinde danışmanlık hizmeti de verebilir.

Değişim yaratmaya hazır mısınız?

Actifit ile bugün çalışanlarınızın potansiyelini ortaya çıkarın.

Demo Al