Sağlıklı Beslenme Danışmanlığı

Kurumsal beslenme danışmanlığı, çalışanları düzenli beslenme ve ilgili alışkanlıklar konusunda bilinçlendirerek bunları iyi yönde ve kalıcı olarak değiştirmeyi hedefliyor. Kurumsal beslenme danışmanlığının konuları arasında, şirkete özel menülerin hazırlanması, sağlıklı mutfak koşullarının sağlanması, düzenli online/yerinde eğitimler gibi başlıklar var. Kurum çalışanları için beslenme danışmanlığı ise sağlıklı beslenme, alışkanlıklarla ilgili farkındalık yaratılması, bu farkındalıkla alışkanlıkların değiştirilmesi gibi alt kırılımları kapsıyor.

İşyerinde stres, zaman baskısı, zaman yönetimi problemleri gibi etmenler düzensiz beslenme alışkanlıklarına sebep olabiliyor. Bu da sağlık ve verimlilik üzerinde olumsuz etki yaratıyor.

Bane ne yediğini söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim demiş bir Uzakdoğulu bilim insanı. Katılıyoruz. Kurumsal Beslenme Danışmanlığı ile kurumunuzda enerjiyi ateşleyecek yeni bir düzene geçer ve en çok ihtiyacı olan çalışan nüfusunuza bire bir danışmanlık hizmeti sunarsınız.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO - World Health Organization), yeterli ve dengeli bir beslenme düzeninin çalışan verimliliğini %20 oranında artırabileceğini söylüyor. Çalışanlar arasında görülen “Pazartesi Sendromu”nu da doğru beslenmeyle minimuma indirmek mümkün.

ABD merkezli Centers for Disease Control and Prevention kurumunun yaptığı bir çalışmada kurumsal sağlık harcamalarının %75’inin beslenmeyle ilişkili kronik hastalıklar sebebiyle gerçekleştirildiği tespit edilmiş. Kronik hastalıkların sebebi olarak ise yanlış beslenme, sık alkol tüketimi, tütün ürünleri kullanımı ve yetersiz fiziksel aktivite olarak gösterilmiş.

Population Health Management dergisinin yaptığı bir araştırma, düzensiz beslenme alışkanlığına sahip olan çalışanların %66 oranında daha çok devamsızlık yaptığını söylüyor.

Actifit ile Beslenme Danışmanlık Hizmetleri

  • Kurumsal Beslenme Danışmanlığı: Yemekhane ve Atıştırmalık Menülerinin Tasarlanması
  • Ofiste Diyetisyen Hizmeti ile Yüz Yüze Kurumsal Beslenme Danışmanlığı
  • Telefonla Diyetisyen Hizmeti
  • Görüntülü Görüşme ile Diyetisyen Hizmeti

Değişim yaratmaya hazır mısınız?

Actifit ile bugün çalışanlarınızın potansiyelini ortaya çıkarın.

Demo Al